• MMPI Kişilik Testi (Ergen ve Yetişkin)
  ABD’de Minesota Üniversitesi tarafından geliştirilen ve 566 sorudan oluşan mmpı testi, kişilik özelliklerini ve psikolojik sorunları analiz etme adına uygulanan bilimsel ve objektif bir testtir.
 • Rorschach Mürekkep Testi
  En sık kullanılan projektif kişilik değerlendirme testidir. Test ne olduğu tam belli olmayan 10 simetrik mürekkep lekesi içerir. Uygulama sırasında uygulayıcı ve birey arasında ilişki en az seviyede tutulur. Bireyin yorumları kelimesi kelimesine kaydedildikten sonra, uygulayıcı bireyden gördüklerini kendisine de göstermesini ister. Çok çeşitli yorumlama şekilleri vardır. En sık kullanılan puanlama sistemi Exner’e aittir.
 • Tematik Algi Testi (TAT)
  Üzerinde çeşitli durumlarda olan insanların resimleri bulunan 31 karttan oluşan bir projektif kişilik testidir. Bazı kartlarda sadece objelerin resimleri vardır, kartlardan bir tanesi ise boştur. Test uygulanan kişiye kartlardan 10 ya da 20 tanesi verilir ve kartlarda gördükleriyle ilgili bir hikaye anlatması istenir. TAT testi puanlama yoluyla anlamlandırılan bir test değildir, kişilerin anlatımları doğrultusunda hayatlarında tekrarlayan olayların yorumlanmasıyla uygulanır. Resimlerin belirli ve standart bir “doğru” hikayeleri olmadığı için kişilerin hikayeleri bilinçaltlarının yansımalarını ya da içsel çalkantılarını gösterebilir.
 • Çocuklar için Algı Testi (CAT)
  Çocuk Algı Testi (CAT) çocuklara uygulanan bir projektif testtir. Çocuk Algı Testi (CAT) çocukların kişilik dinamiklerini ve ebeveyn ilişkilerini analiz etmek çok kullanışlı bir psikolojik testtir.Uygulanma yaş aralığı 3 ila 10 yaş arasıdır. Çocukların agresif tutumları, akran ilişkileri ve psikodinamik değişkenleri hakkında da bilgiler veren Çocuk Algı Testi (CAT) projektif bir test olduğu için uygulamasını ve değerlendirmesini bu konuda uzman birinin yapması gerekir.
  Çocuk Algı Testi (CAT) çocukların;
  – Kişilik dinamiklerini
  – Ebeveyn ilişkilerini
  – Kardeş ilişkileri ve kıskançlık durumları
  – Tuvalet eğitimleri
  – İnatçı tutumları
  hakkında bizlere bilgi verir.